Kranj masters 2020

Kranj, 5.9.2020

Serija t.i. MASTERS TURNIRJEV se je po skoraj desetih letih ponovno vrnila v Kranj in sicer z tekmo za najboljšega posameznika MASTER TURNIRJA najboljših. Do letošnjega leta je te turnirje gostila Radovljica, kjer je bil poudarek na tekmah dvojic. Ker prehodnega pokala v vseh letih nobena od zmagovalnih dvojic ni osvojila vsaj 3 krat, pokal z zapisanimi imeni vseh preteklih zmagovalcev odhaja v arhiv / vitrine Prstometne organizacije Slovenije.

Nov veliki prehodni pokal KRANJSKI MASTERS 2020 za posameznike/ce je ponosno in zasluženo dvignil Franci Faganel iz ŠD Podnart, ki je v finalu premagal domačega favorita Igorja Šilerja  - Struževo / Kranj.

Tretje mesto je pripadlo Branetu Hacetu iz Letenc, četrto pa Janezu Koširju iz Kamne Gorice. Tako so vsa najvišja mesta osvojili tekmovalcem iz gorenjske regije.

Na turnir najvišjega ranga se je kvalificiralo 24 igralk in igralcev iz vseh kategorij in regij slovenskega prstometnega ligaškega prvenstva, ki so v prekrasnem ambientu kranjskega mestnega jedra pokazali izredno kvalitetne dvoboje in vrhunske poteze, katere so z navdušenjem spremljali tudi številni gledalci.

Turnir je v sodelovanju z TIC  Kranj izvedla Prstometna organizacija Slovenije, s kratkim nagovorom in pozdravom pa je turnir najboljših odprl kranjski župan g.Matjaž Rakovec.

Rezultati - 24 finalistov:

1.mesto  - Faganel Franci
2.mesto -  Šiler Igor
3.mesto - Hace Brane
4,mesto - Košir Janez
5 - 8. mesto  Kuželj Zvone, Markun Stane, Šolar Tone, Kolman Nuša
9 - 16 mesto - Venceljberger Boris, Kolenc Marjan, Sajovic Hinko, Kranjc Angelca, Susman Zmago, Černota Miran, Verhovšek Iztok, Purkart Boris
17 - 24 mesto - Marič Gojko, Otoničar Srečko, Kostovski Gordana, Dular Marjan, Šmajd Milan, Otoničar Martina, Šmajd Majda, Janc Tine